NITY Półdrążone

Półdrążone nity

Podstawowym zadaniem nitów pełnych jest łączenie bardziej obciążonych elementów, natomiast nity półdrążone wykorzystuje się do łączenia części mniej obciążonych, również tych, które powinny się obracać bądź kręcić. Siły nitowania są niższe.

 

Nity półdrążone z powodzeniem stosuje się w przemyśle elektrycznym.  Występują one powszechnie w produkcji sprzętu gospodarstwa domowego, ponieważ bardzo dobrze łączą cienkie metale. Wykorzystywane są również w produkcji galanterii skórzanej i kartonowej (nity do skóry i papieru).  Możemy je również wykorzystać do łączenia gum i ceramik. W zastosowaniu przemysłowym pełnią zwłaszcza przydatną funkcję, w galanterii skórzanej i papierowej zaś, oprócz łączenia, przeznaczone są również do dekoracji. Dlatego również łatwo ich rozróżniać wizualnie.

 

kształt, materiaŁy i wymiary nitów półdrążonych

Moga Państwo zamówić u nas nity, wykonane z poniższych materiałów:

 

  • żelazo (Fe)
  • miedź (Cu)
  • mosiądz (CuZn)
  • aluminium (Al)
  • aluminium-magnez (AlMg)
  • srebro (Ag) 

 

 

Do wyboru są różne rozmiary. Nity półdrążone mogą być wykonane o średnicy od Ø 2 do Ø 7 mm i długości do 70 mm.

 

NITY PÓłDRĄŻONE DO SKÓRY I PAPIERU

W produkcji wyrobów skórzanych, nity drążone są już od dawna bardzo ważnym elementem łączącym i estetycznym. Nity te bowiem łączą dwie części, a równocześnie stanowią piękną ozdobę sofy, skórzanej torebki, paska czy nawet nowoczesnej biżuterii skórzanej. Producenci obuwia również często korzystają z nitów półdrążonych w celu dekoracji. Niezwykłe przydatne są też nity do papieru, dziś bezcenne w produkcji galanterii papierowej.

 

 

W firmie Zakrajšek d.o.o. jesteśmy w stanie wyprodukować dla Państwa nity półdrążone, przeznaczone do różnych celów.  Celem złożenia zamówienia oraz sprecyzowania Państwa wymogów w ramach naszej oferty, prosimy o kontakt telefoniczny bądź osobisty.